Gosia Białogłowska

Gosia_bJestem artystą, pedagogiem i wychowawcą młodzieży.

Maluję ceramikę oraz szkło przenosząc na nie swoją wizję oraz piękno otaczającego mnie świata. Swoją pracą sprawiam, że przedmioty codziennego użytku stają się niepowtarzalne i wyjątkowe. Maluję także obrazy na płótnie, tworzę grafiki artystyczne i użytkowe. Moje prace znalazły swoich właścicieli nie tylko w Polsce, ale także wyruszyły w podróż do Londynu, na Maltę, do Czech i Norwegii. Dodatkowo, prowadzę warsztaty artystyczne dla młodzieży i dorosłych. Pracuję też w Towarzystwie Profilaktyki Środowiskowej Mrowisko – Centrum Reduta, gdzie prowadzę zajęcia teatralne, na których młodzież, poprzez zabawę i ruch pracuje nad warsztatem aktorskim, ale też odreagowuje napięcia. Prowadzę tam też zajęcia literacko-artystyczne – to na tych zajęciach tworzony jest kwartalnik Mrowiskowy Magazyn Kulturalny, jak również liczne prace artystyczne, które rozwijają wyobraźnie, kreatywność i uwrażliwiają na niezwykłość świata. W zajęciach tych stosuję elementy arteterapii. 

Ukończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie Gdańskim o kierunku prawniczym, ale nie to było moim powołaniem. Chcąc pracować z dziećmi i młodzieżą dodatkowo zrobiłam podyplomowe studia pedagogiczne nadające kwalifikacje nauczycielskie.

Posiadam certyfikat ukończenia kurs doskonalającego ARTETERAPIA – terapia sztuką w pracy z dziećmi i młodzieżą, wydany przez Iskra-Edukacja Animacja Szkolenia Sp. z o.o.,

A także Certyfikat Animatora Profilaktyki, który upoważnia do realizacji programów profilaktycznych  – wydany przez Szkołę Animatorów Profilaktyki w ramach działalności Towarzystwa Profilaktyki Środowiskowej Mrowisko.

Ukończyłam warsztaty o tematyce Budowanie społeczności lokalnej poprzez kulturę zorganizowane przez Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku, a także seminarium szkoleniowe Wstęp do socjoterapii zorganizowane przez Stowarzyszenie Praktyków Profilaktyki Społecznej. 


Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial